Jak wyleczyć żylaki odbytu domowymi sposobami?

Wiele osób cierpi obecnie z powodu żylaków odbytu. Jest to problem wstydliwy, który dotyka osoby w różnym wieku i różnej płci. Najczęściej są to osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, mają problemy z układem krwionośnym lub zachowują niewłaściwą dietę. Wszystkie te czynniki mają spore znaczenie w przypadku tej dolegliwości. Bardzo często na bolesne i dokuczliwe żylaki odbytu skarżą się również kobiety w ciąży. Spowodowane jest to naciskiem na naczynia krwionośne, które wypełniają się krwią i poszerzają w znaczny sposób. Nie funkcjonują one później prawidłowo i nie wypompowują krwi podczas parcia na stolec. Kiedy żylaki odbytu rosną, stają się coraz bardziej bolesne.

Jak wyleczyć żylaki odbytu?

Kiedy żylaki odbytu dopiero się pojawiają i można odczuć pierwsze ich objawy w postaci świądu, pieczenia, bolesności, czy też zwiększenia się ilości wydzieliny, można z powodzeniem walczyć z nimi naturalnymi, domowymi sposobami, które są bardzo skuteczne.

Jakie są naturalne metody walki z żylakami odbytu?

  • Przede wszystkim, kluczowa jest zawsze odpowiednia dieta. Należy jeść produkty bogate w błonnik pokarmowy, który sprawia, że jelita wykonują naturalne skurcze i są pięknie oczyszczane z resztek stolca. Pozwala to na normalne wypróżnienia i nie wymusza parcia na odbyt, co może powodować powstawanie bolesnych żylaków.
  • Ważne jest także picie sporej ilości płynów. Specjaliści zalecają, aby wypijać minimum dwa i pół litra wody mineralnej dziennie. Dzięki niej, treść kałowa staje się znacznie luźniejsza i o wiele łatwiej jest jej się przedostać, bez konieczności wywierania parcia.
  • Lekarze zalecają również sporą dawkę aktywności fizycznej i unikanie siedzącego trybu życia.
  • Warto zaopatrzyć się również w aptece w nasiadówki, na przykład z kory dębu, które wspaniale obkurczają naczynia krwionośne.
  • Wiele osób stosuje również ciepłe, ale nie gorące kąpiele z dodatkiem ziół, jak na przykład rumianek.

Zastanawiając się jak wyleczyć żylaki odbytu można właśnie sięgnąć po stare metody babć, do których używano ziół i naturalnych preparatów takich jak ProctoVitale. Wspaniale działa również naturalna maść z dodatkiem kasztanowca, która łagodzi objawy i powoduje ulgę.

Prawidłowa dieta i tryb życia to połowa sukcesu w walce z żylakami odbytu. Poza tym, naturalne preparaty apteczne lub domowe z pewnością nie zaszkodzą. Kiedy jednak nie pomagają one, warto udać się do lekarza specjalisty, który wie jak wyleczyć żylaki odbytu i z pewnością zleci odpowiednie leczenie. Najczęściej, w przypadku delikatnego stadium można pozostać przy metodach w postaci tabletek, czopków lub maści. Kiedy jednak okażą się one nieskuteczne, pozostają jeszcze zabiegi. Jest to jednak ostateczność i lekarze najczęściej decydują się na leczenie farmakologiczne.

Bardzo ważna jest zawsze profilaktyka i prawidłowe dbanie o siebie i o stan zdrowia swojego organizmu.

Oceń ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *